امام جمعه بوشهر

عفاف و حجاب ابزارقوی برای مقابله با تهاجم فرهنگی است

شناسه خبر : 55007

1396/10/30

تعداد بازدید : 267

عفاف و حجاب ابزارقوی برای مقابله با تهاجم فرهنگی است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب یکی از ابزارهای بسیارقوی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در گفتگو با روابط عمومی بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر، افزود: حجاب یکی از مهم ترین امور واجب در عرصه زندگی خانوادگی و اجتماعی واز عوامل سالم سازی اجتماعی است که در همه ادیان مورد تاکید قرار گرفته است.
وی اظهارداشت: اگر حجاب در جامعه ای نهادینه شود، بسیاری از آسیب های فردی و اجتماعی از آن جامعه بر طرف و اگر حجاب و عفاف در جامعه رعایت نشود آن جامعه به سرنوشت اندلس مبتلا می شود.
صفایی بوشهری افزود: در اندلس کشورهای استعمارگر با ترویج ابتذال، فرهنگ برهنگی و شرب مسکرها ، آن جامعه را تباه کردند و پس از آن با یک حمله ساده توانستند آن را در اختیار بگیرند.
وی گفت: مسوولان با فرهنگ سازی، ارایه ارزش های عفاف و حجاب و برنامه های فرهنگی دقیق این امر را در جامعه نهادینه کنند.
امام جمعه بوشهر با تبریک میلاد باسعادت حضرت صاحب العصر والزمان(عج) تصریح کرد: یکی از مهم ترین معارف در عرصه مهدویت، انتظار است.
صفایی بوشهری اضافه کرد: انتظار یعنی انسان شرایط موجود درعالم وجود را نپسندد و خواهان تحول باشد و این تحول را در سایه دین اسلام و ظهور منجی طلب کند.
وی بیان کرد: در تاریخ اسلام همواره انسان های مومن به دنبال این بوده اند که از یاران ویژه امام عصرخود باشند.
امام جمعه بوشهر یادآورشد: صحابی حضرت مهدی (عج) بودن ملاک هایی دارد که داشتن روحیه انتظار، تقوا و محاسن اخلاقی از آن جمله است.
وی با اشاره به روز نکوداشت مساجد نیز گفت: مساجد مرکزی الهی برای عبادت، آموزش دین، اجتماع مومنان و محل همدلی و همراهی مسلمانان است.
صفایی بوشهری افزود: درآستانه ماه مبارک رمضان تمام مسولان و دلسوزان اسلام مساجد را برای میزبانی مهمانان خدا بویژه جوانان و نوجوانان مهیا کنند.
وی اضافه کرد: برخی از مساجد نیازمند تعمیر یا بازسازی است که مسوولان و خیران باید در این راه همت کنند./ ایرنا