امام جمعه بوشهر در دیدار با اعضای بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر

جامعه ای که در آن عفاف و حجاب نباشد، در معرض سقوط است

شناسه خبر : 55053

1396/11/01

تعداد بازدید : 255

 جامعه ای که در آن عفاف و حجاب نباشد، در معرض سقوط است
آیت الله صفایی بوشهری یکی از تجلیات و امور صیانتی عفاف را حجاب عنوان نموده و گفت: عدم مراعات حجاب، آغازی برای سقوط اخلاقی شخص، جامعه و خانواده است و جامعه ای که در آن عفاف و حجاب نباشد جامعه ای است که هر لحظه همه چیز آن در معرض سقوط است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر، صبح امروز اعضای بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر با آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله صفایی بوشهری در این دیدار با بیان اینکه بحث عفاف و حجاب با اساس زندگی انسان مرتبط است، اظهار داشت: اگر عفاف در زندگی نباشد قطعاً یک خانواده دچار فروپاشی می شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه عفاف در ذات انسان نهفته است، گفت: عفاف به معنای صیانت انسان از حریم اخلاقی و شخصی و حفظ آبروی خود در عرصه اخلاقی است.

وی با اشاره به اینکه اسلام بر روی عفاف و حجاب تأکید فراوان دارد، افزود: عفیف بودن و مراعات مسائل اخلاقی در نهاد انسان قرار دارد.

آیت الله صفایی بوشهری یکی از تجلیات و امور صیانتی عفاف را حجاب عنوان نموده و گفت: عدم مراعات حجاب، آغازی برای سقوط اخلاقی شخص، جامعه و خانواده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: وقتی حریم عفاف و حجاب شکسته شود به طبع آن تمام حریم ها شکسته خواهد شد و یک هرج و مرج شخصیتی، خانوادگی و اجتماعی به وجود خواهد آمد.

وی افزود: عفاف و حجاب گذشته از شرع و دین، یک اصلی است که عقلانیت انسان و جامعه بر آن دلالت دارد.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: جامعه ای که در آن عفاف و حجاب نباشد جامعه ای است که هر لحظه همه چیز آن در معرض سقوط است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بخش عظیمی از مسئله سقوط فضیلت عفاف، توسط کمرنگ و بی رنگ شدن حجاب صورت می گیرد، تصریح کرد: الان یکی از بحران های بزرگ جوامع غربی، مسئله کاسته شدن درجه عفاف است که به مرز سقوط رسیده است.

وی در ادامه با تشکر از اقدامات صورت گرفته در این بنیاد افزود: کاری که شما انجام می دهید کار بسیار بزرگی است که با اساس و ناموس تفکر اجتماعی و شخصیت انسانی مرتبط است.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: فرهنگ سازی عفاف و حجاب یک کار جمعی، فرهنگی و ریشه ای است که باید از همان ابتدای دوران کودکی، این فضیلت آموزش داده شود.

وی با بیان اینکه خانواده ها جهت ایجاد روحیه عفاف و حجاب در گام اول باید فرهنگ سازی کنند، افزود: این فرهنگ سازی خانوادگی باید به وسیله دستگاه های ارتباط جمعی، روحانیت، حوزه های علمیه، مطبوعات، مدارس، دانشگاه ها و مراکز فرهنگی به آنها القا شود تا این معنا را در جامعه حاکم کنند.

حجت الاسلام یوسف جمالی دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر در این دیدار گزارشی از اقدامات صورت گرفته از ابتدای تاسیس این بنیاد تا کنون ارائه کرد و افزود: در ادامه این اقدامات طرح هایی در دست اقدام قرار دارد که با همکاری نهادها، ادارات و سازمان های مربوطه چهره ظاهری و فرهنگ باطنی شهر را به سمت گسترش عفاف و حجاب سوق خواهد داد که از جمله این طرح ها میتوان به جشن تکلیف دختران دبستانی شهرستان بوشهر، تشکیل کمیته عفاف و حجاب در بازار و ساماندهی وضعیت ساحل بوشهر اشاره کرد.

در ادامه این دیدار سرهنگ سهراب انبارکی معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، گزارشی از پژوهش خود پیرامون بررسی راهکارهای ارتقاء فرهنگ عفاف و حجاب در شهر بوشهر و همچنین سیروس فتحی معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر و کشاورز مسئول مرکز خرید عفاف و حجاب فاطمیه، گزارش هایی از اقدامات خود در زمینه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب ارائه کردند.

در پایان دیدار اعضای بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر با آیت الله صفایی بوشهر، از پایگاه اطلاع رسانی این بنیاد به نشانی اینترنتی http://hijab.whc.ir/ رونمایی شد.

khabar11196 1

khabar11196 2

khabar11196 3

khabar11196 5

khabar11196 4

khabar11196 6